Restauratiebedrijven Noord-Nederland bundelen krachten voor opleiden en kennisuitwisseling

Drachten – bouwbedrijven uit Noord-Nederland hebben zich verenigd om te zorgen dat er voldoende restauratiemedewerkers worden opgeleid om het cultureel erfgoed in Groningen, Friesland en Drenthe te behouden. Donderdag 26 november vond in Drachten de oprichtingsvergadering van de Vereniging Restauratie Noord (VRN) plaats die werd bijgewoond door een kleine dertig restauratiebedrijven.

 Doel van de vereniging is een duurzame opleidingsstructuur voor de restauratievakken in Noord-Nederland te creëren, waarbij de kwalitatieve en kwantitatieve instroom van leerlingen wordt gegarandeerd. De vereniging dient tevens als platform voor kennisuitwisseling.

 Tijdens de oprichtingsvergadering van de VRN lichtte adviseur Henk Lohrengel het belang van de nieuwe vereniging toe. “Noord-Nederland beschikt over een schat aan monumentale en cultuurlandschappelijke waarden. Bescherming, behoud en ontwikkeling van dit erfgoed is van groot belang. Echter, er is komende jaren een dreigend tekort aan vaklieden in de restauratiesector en wanneer hier niets aan gedaan wordt, zal dit gevolgen hebben voor de kwaliteit van het culturele erfgoed. Dit willen we met de oprichting van de VRN voorkomen.”

 De VRN gaat voor Noord-Nederland de uitvoering van de afspraken die voortvloeien uit de deelname aan de landelijke werkgroep Restauratie Opleidingsprojecten (ROP) verzorgen.

Op 29 juni 2009 hebben de bouwbedrijven in de provincies Groningen, Friesland en Drenthe ingestemd met het initiatief van Bouwend Nederland Noord, de Noordelijke Vereniging Burgerlijke en Utiliteitsbouw (NVBU), de drie noordelijke opleidingsbedrijven (OCB, POB en SSPB) en het Kenniscentrum voor de bouw en infra Fundeon, voor het oprichten van genoemde vereniging.